A magyar táncművészeti és táncszínházi élet online magazinja.
Tudták, hogy a Budai Várban található Nemzeti Táncszínház épülete egykor templom volt? Hogy a Várszínház az egyetlen olyan XVIII. századi színházépület, amely ma is játszóhely?  Többek között ezekről is hallhatnak azok, akik ellátogatnak szeptember 17-én vagy 18-án a Nemzeti Táncszínház kulisszajárására, melyet a Kulturális Örökség Napjai című rendezvény részeként szerveznek.

Ez nem az, amit táncelőadásnak szoktunk hívni. Kontakt improvizáció? Utcai verekedés? Újfajta harcművészet?! Ezek a japán fiúk valami egészen különös mozgásformát hoztak létre Oszaka utcáin, amellyel – idén először – bejárják Európa vezető fesztiváljait is. A Contact Gonzo nevű fiatal japán társulat nem úgy tekint az emberi testre, mint a belső érzések kifejezésének eszközére. A test számukra önmagában létező entitás, ami az őt érő hatások, lökések hatására mozdul.

Milyen is egy kucok? Barátságos rejtekhely, ahova behúzódva a fantázia határtalan kalandokra indulhat, zug, amely megannyi titkot tartogat. Kucokfalva lakói, vagyis a kiváló jazzmuzsikusokkal kiegészült Tünet Együttes, a gyerekek segítségét kérik az elveszett királylány felkutatásában és az éjszaka lidérceinek elűzésében. Az úton a kis kalandorok találkozhatnak az egyszemű óriással, a rozsdás robottal vagy a lila hangyásszal.

Szeptember 4-én, Erkel Bánk bánjának ősváltozatával nyitotta meg 2011/2012-es évadját a Magyar Állami Operaház. A hétfői nyitó társulati ülésen Ókovács Szilveszter bemutatta a dalszínház új vezetőit. A budapesti dalszínházat augusztus 22. óta kormánybiztosként Ókovács Szilveszter vezeti, aki az intézmény főigazgatói munkakörének betöltéséig, legfeljebb két éves időtartamra kapta megbízatását.

Gergye Krisztián Társulata az évad egészén átívelő performansz-sorozattal ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját. A sorozat első, kőszegi, és második, pannonhalmi állomása után a harmadik stációra Budapesten, a Szépművészeti Múzeumban, a NYOLCAK kiállítás finisszázsaként kerül sor, szeptember 11-én 20 órától. Az előadás – csakúgy, mint a Trilógia maraton minden egyes előadása – egyszeri és megismételhetetlen premiernek számít.

A "POLSKA" szimpátiára és empátiára épül. A könnyed humorral fűszerezett tánc, előadás, zene és vetítés egyvelege fizikai reakciókra késztetik a szemlélőt. Lehet, hogy zavarba esik, hisz önmagával kell szembenéznie. Lehet, hogy elgondolkodtatja majd az előadás, annak módja, végeredménye, sikere, mellényúlásai, kellemetlen utóhatásai. A táncos futónak öltözik. Az biztos, hogy az ő teste nem menekülhet ki természetes környezetébe.

A fizika törvényei kikérhetik maguknak ezt az előadást. A sötétben zajló események megtévesztik a szemet és az érzékelést. Valószínűtlen helyzetekben alakul ki az egyensúly. El kell merészkednünk a test a határain túlra, ahol az élettelen tárgyak életre kelnek és meghajlik a valóság. A tárgy és test egyenértékűvé válik. De figyelem: csalnak! A sötétben ott lapul a módszer!

A d’Watt Találkozó idén már harmadik alkalommal várja látogatóit az Erzsébet téri Gödör Klubban, az ország egyetlen nemzetközi kortárstánc és cirkusz találkozójaként, két teljes napon át. Az első két év frenetikus sikere után immár hagyományosnak mondhatjuk ezen őszi találkozót, melyre Európa kiemelkedő produkciói érkeznek, hogy megmutassák, milyen az, ha  a két műfaj egymásra talál.

A Közép-Európa Táncszínház rendhagyóan kezdi az "őszt", illetve inkább zárja a nyarat. A nyár ugyanis intenzív munkával telt, de ezúttal nem a jól ismert társulati tagok dolgoztak a Bethlenben, hanem egy tőlük is fiatalabb csapat: 2011. július 1-én elindult a KET-Terminál. A két hónapos képzésben 13 fiatal táncos kezdte meg a munkát, akik júliusban Maday Tímea Kinga, augusztusban Hámor József irányításával tréningeztek és készítettek előadást.

Az ösztönén, a civilizált ember és a homo ludens kreatív küzdelme: az ember, mint természeti lény, mint ész uralta tervező és kivitelező, s mint tét nélkül játszó, vakmerő, tréfálkozó gyerek szimbolikus mozdulatokba gyúrt, látványos, elemelt képekbe szőtt játéka.