A magyar táncművészeti és táncszínházi élet online magazinja.

Ingyenes koncert, tangó show, indiai tánc, flamenco est, show tánc, magyar néptánc és hazai kortárstánc a Nemzeti Táncszínház nyáresti, szabadtéri kulturális programokat kínáló rendezvénysorozatának műsorán. A Táncestek a Karmelita Udvarban című előadássorozat 2014. július 21.-augusztus 15. között várja a táncművészet iránt érdeklődőket.

lippai dg
Lippai Andrea és társulata, a FlamenCorazonArte Táncszínház - Fotó: Dusa Gábor

A Nemzeti Táncszínház 2003 óta minden nyáron megszervezi táncestjeit a Világörökség részét képező Budai Várnegyed egyik leghangulatosabb, történelmi múltat sugárzó udvarában, a Karmelita Udvarban. Az idei programsorozat a Berkshire Ifjúsági Szimfonikus Zenekar koncertjével indul, amelyre a belépés díjtalan. A nyár esti programsorozat keretében 2014. július 21.-augusztus 15. között fellép a Momentango Tango Company Oblivion című estjével, a Sivasakti Kalánanda Táncszínház a TálaMantrával, a Honvéd Táncszínház a Csárdással és a Kalotaszeggel, a FlamenCorazonArte a Flamenco Évszakok, Tavasszal, a Budapest Táncszínház a Mur mur de la Mediterranée/Bolero estjével, a Fitos Dezső Társulat a Magyar Faluval, valamint a Botafogó Táncegyüttes a Rouge című produkcióval.
Az előadássorozat célja, hogy a Nemzeti Táncszínház - a kőszínházi „holtszezon” idején is - professzionális, magas színvonalú táncművészeti programokat biztosítson. törzsközönségének, illetve a nyári szezonban Budapestre látogató bel- és külföldi turisták számára, mivel a helyszín kiemelkedő turisztikai és kulturális jelentőséggel bír. A programsorozat nyelvismeretet nem igényelő, kortól, nemtől, nemzetiségtől független mindenkit megszólító, mindenkinek igényes szórakozási lehetőséget biztosító kulturális program a nyári időszakban.

A Karmelita Udvar megközelíthető a Clark Ádám térről illetve a Palota út felől gépkocsival, valamint a Deák Ferenc tértől és a Széll Kálmán tértől a 16-os busszal a Dísz térig és onnan gyalog.

honved csardas dg
Honvéd Táncszínház - Fotó: Dusa Gábor

 

TÁNCESTEK A KARMELITA UDVARBAN
Szabadtéri előadások
2014. július 21. - augusztus 15.

2014. július 21. hétfő
Berkshire Ifjúsági Szimfonikus Zenekar / Berkshire Youth Symphony Orchestra
Angol szimfonikus diákzenekar 90 perces koncertje
A belépés ingyenes.

2014. július 24. csütörtök, 20.30
2014. július 31. csütörtök, 20.30
Oblivion
Félédes Feledés…-tango show
Oblivion
Bittersweet Awakening…-Tango Show
Momentango Tango Company
Az előadás után tánctanítás.

2014. július 25. péntek, 20.30
TálaMantra - indiai táncképek / TalaMantra – Indian Dance Pictures
Sivasakti Kalánanda Táncszínház

2014. július 29. kedd, 20.30
Csárdás! – A Kelet Tangója / Csárdás! – Tango of the East
Honvéd Táncszínház
Az előadás után táncház.

2014. július 30. szerda 20.30
2014. augusztus 7. csütörtök, 20.30
Flamenco Évszakok
I. rész: Tavasz
Flamenco Seasons
Part 1: Spring
Lippai Andrea és társulata, a FlamenCorazonArte Táncszínház
Az előadás után tánctanítás.

2014. augusztus 1. péntek, 20.30
Mur mur de la Mediterranée / Bolero
Budapest Táncszínház

2014. augusztus 5. kedd, 20.30
Élő Martin Archívum
Kalotaszeg
Az előadás után táncház.

2014. augusztus 6. szerda, 20.30 PREMIER
2014. augusztus 13. szerda, 20.30
Prozódia / Prosody
Feledi János - Feledi Project - Trio a la Kodály

2014. augusztus 8. péntek, 20.30
2014. augusztus 14. csütörtök, 20.30
A Magyar Falu / The Hungarian Village
Fitos Dezső Társulat
Az előadás után táncház.

2014. augusztus 12. kedd, 20.30
2014. augusztus 15. péntek, 20.30
Rouge
Botafogo Táncegyüttes
Az előadás után tánctanítás.