2012. június 14-15. 20.00 óra Eötvös10 Közösségi és Kultúrális Színtér
Réti Anna Vis-a-vis találkozások A-val című Lábán Rudolf Díjas táncelőadása újra látható lesz az Eötvös10ben június 14-15-én. Az előadás után jiddis és héber dalokat játszik Darvas Kristóf harmónikán, énekel Simányi Zsuzsanna.

Vis-a-vis
találkozások A-val
Úgy kezded, mint minden moccanó, figyelsz a moccanásra,
úgy folytatod mint figyelem, figyelsz valaki másra,
úgy folytatod, mint valaki más, egy harmadiknak játszol,
már négyen fordulnak feléd, s te moccanni se látszol.
Halasi Zoltán
Vajon mi egy igazi találkozás feltétele? A válasz természetesen nagyon bonyolult. De talán a legfontosabb feltétel a jelenlét. Születése pillanatától kezdve figyelmével mindenki az őt körülvevő, és benne zajló folyamatokat követi, jelen van. Fejlődésünk során ez egyre nehezebbé, bonyolultabbá, válik, ahogy tudatosítjuk a minket körülvevő világot. A jelenlét kérdését próbálja körüljárni a darab, úgy hogy különböző jelenlét-állapotokat hoz létre, és velük kísérletez.
Koncepció, koreográfia, előadó: Réti Anna
Rendező asszisztens: Simányi Zsuzsanna
Meghívott koreográfus: Fehér Ferenc
Koreográfus asszisztens: Furulyás Dóra
Zenei szerkesztő: Barna Balázs
Zeneszerzők: Amos Ben Tal, Fehér Ferenc, Hildegard von Binge, Döme Zsolt, Godspeed you!Black Emperor, Hajas Tibor,
Jelmeztervező: Retina
Tér és díszlet: Körmendy Pál
Fény: Bánki Gabriella
Premier: 2011. 04.18. Eötvös 10. Közösségi és Kulturális Színtér
Darvas Kristóf zongorista, harmónikás, színházi zenész. Vacka Rádió c. rádió mesejáték egyik zeneszerzője. Zenél: Ujj Zsuzsival, Roszik Hellával, Rutkai Borival, és Takács Eszterrel.
Simányi Zsuzsanna a Színművészeti Egyetem mozgásszínház rendező és koreográfus szak harmadéves hallgatója. eF Zámbo Happy Dead Band énekese.