A Magyar Mozdulatművészeti Társulat új darabját egy lengyel festő, Witold Wojtkiewicz (1879-1909) műalkotásai és különös élete ihlették. Még nem volt harminc éves, mikor egy szívroham végzett vele. Egész életét végigkísérte az a gondolat, hogy bármelyik pillanatban meghalhat. Egész életében nyomasztotta a halál közelsége, de éppen ezért találhatunk rá a nevetés és az élet szeretetére ebben az életben.

Az előadás Witold Wojtkiewicz alkotásaira épül, az életével és a családjával való viszonyának problémáit feszegeti. Hogyan befolyásolta a halál az ő teljes, ám nagyon rövid életét?
"Minden ember számára az a legfontosabb az életben, hogy egy sarokban ülve várjon, amíg meg nem hal." (Witold Wojtkiewicz)
Anna Piotrowska fő témája, melyet duó előadásaiban egyre pontosabban fogalmaz meg az, hogy milyen viszony létezhet két ember között még akkor is, ha végül eggyé válnak.
Magyar Mozdulatművészeti Társulat: walk_2_corner
Rendezés - Koreográfia: Anna Piotrowska (PL)
Szereplők: Fenyves Márk, Pálosi István
Zeneszerző: Aleksandra Gryka
Fény: Payer Ferenc
Produkciós aszisztens: Tariska Andrea